Programlama temelleri dersi 1. ödev

Aşağıda isminizin altındaki ödevi, A4 kağıdına el yazısı ile yazarak 18.10.2018 deki derse getiriniz. Sol üst köşeye adınızı soyadınızı ve okul numaranızı yazınız. Ödevde derste işlediğimiz şekilde SÖZDE KOD ve AKIŞ ŞEMASI mutlaka olmalıdır. Ödevleriniz vize notunuza etki edecektir.

NAZAN ÖZTOP,  İSMAİL NUR AKIN, OĞUZHAN GÖKSOY

Kullanıcı klavyeden bir sayı girer. Bu sayının 10′ a bölümünden kalan ekrana yazdırılır. (Örneğin kullanıcı 41 girdi, 41/10 dan 1 kalır. Sayı 65 ise 65/10 dan 5 kalır gibi. )

ÜMMÜHAN ULUTAŞ, MUHAMMED ARSLAN, ALİ SEFEROĞLU, KHALED AIZAREE

Kullanıcı 0 girene kadar girdiği tüm sayıları toplayan programı yazın. Kullanıcı 0 girdiğinde “toplam” ekrana yazdırılıp program sonlandırılır. (Kullanıcı 0 tuşlayana kadar program çalışmaya devam edecek, girilen tüm sayıları toplayacaktır.)

GÜLÜZAR KUMRU, AHMET MELİH SARAÇOĞLU, İLKER COŞKUN

Kullanıcı klavyeden 3 farklı sayı girer. Bu sayılardan en küçüğünü ekrana yazdıran programı yazın.

EBUBEKİR BAKAR, EMRE KOÇAK, ARİF YÜCEL SARICAN

Kullanıcı 10 tane sayı girer. Bu sayılardan kaç tanesinin sıfıra eşit olduğunu ekrana yazdıran programı yazın. (Örneğin kullanıcı 4,1,2,0,4,3,0,5,1,0 girdiyse ekrana 3 yazdıracak)

HÜSEYİN GÜLHASANOĞLU, GÖRKEM ÖZCAN, HAMİDE SENA COŞKUN

Kullanıcı ekrana bir sayı girer. Sayı 100′ den büyükse ekrana “büyük” yazdırılır. 100 ve 10 arasında ise ekrana “orta” yazdırılır. Eğer sayı 10 ile 0 arasında ise ekrana “küçük” yazdırılır.

BATUHAN DOĞAN, AHMET FURKAN SAÇAKLI, MİR MURAT ONUR, MUHAMMED ARSLAN

Ekrana önce 1′ den 100′ e kadar sayıları yazacak, sonra 100′ den geriye doğru 1′ e kadar sayıları yazacak program.

Yukarıdaki listede ismi olmayan varsa, sitenin iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.