Programlama temelleri dersi 3. ödev

Aşağıda isminin altındaki ödevin C kodunu 01.12.2018 saat 00:00 dan önce mail ile gönderenlerin, final sınavı sonucuna +5 puan eklenecektir. Sitenin iletişim bölümünden de gönderebilirsiniz. Her öğrenci maile mutlaka adını, soyadını ve okul numarasını yazsın.

HAMİDE SENA COŞKUN, AHMET FURKAN SAÇAKLI,  İSMAİL NUR AKIN

1 den 2018 e kadar sayan bir for döngüsü kurun. Döngü doğum yılınızdan geçerken ekrana sizin doğum yılınızı ve adınızı yazsın.

GÖRKEM ÖZCAN,EMRE KOÇAK, ÜMMÜHAN ULUTAŞ, MUHAMMED ARSLAN

Kullanıcıdan sayı isteyen, pozitif sayı girdiği sürece tekrar tekrar sayı isteyen bir do-while döngüsü kurun. Kullanıcı negatif sayı girince program sonlansın.

BATUHAN DOĞAN, GÜLÜZAR KUMRU, AHMET MELİH SARAÇOĞLU, İLKER COŞKUN

Program sizden her defasında bir rakam girmenizi istesin. Şimdiye kadar girdiğiniz rakamların toplamı 100′ e ulaştıysa sonlansın. Ulaşmadıysa tekrar rakam girmenizi istesin. While döngüsü kullanın.

ARİF YÜCEL SARICAN, NAZAN ÖZTOP, HÜSEYİN GÜLHASANOĞLU, MİR MURAT ONUR

Programın girişinde bir integer tanımlayın ve herhangi bir değer verin. Bir do-while döngüsü içinde kullanıcıdan bu sayısı bilmesini isteyin. Bilemedikçe tekrar sorsun. Bilince de ekrana “bildiniz” yazsın.

OĞUZHAN GÖKSOY, ALİ SEFEROĞLU, KHALED AIZAREE, EBUBEKİR BAKAR

Bir do-while döngüsü oluşturun. Döngü içinde kullanıcıdan rakam isteyin. Kullanıcının her rakam girdiğinde, programın başından beri girdiği rakamların toplamını gösterin. Kullanıcı 0 girerse döngüyü sonlandırın.